Şehir Hayatındaki Beslenme Hataları

Şehir Hayatındaki Beslenme Hataları
15 Aralık 2015
164 kez okundu

Şehir hayatının yoğun temposu içerisinde aldığımız besinlerdeki kalori oranlarını takip etmek oldukça zor oluyor. Pek fazla bilinmeyen kalori detayları, fark etmeden kilo almamıza ve şişmanlamamıza neden oluyor. İş, okul, sınavlar, toplantılar, trafik derken şehrin yoğun temposu içerisinde gizli kaloriler gibi sağlık düşmanı besinleri görmezden geliyor. Bir kaç ufak ipucunu dikkate alarak kalorili yiyecekler hakkında bilgi sahibi olabilir ve kilo almamak için beslenmeminize dikkat edebilirsiniz.

Hızlı Yemek Yemeyin!

Şehir hayatının yoğun temposunda en sık yaptığımız şeylerden bir tanesi, hızlı yemek yemek. İşe, okula veya buluşmalara geç kalmamak için koştura koştura hareket ettiğimizi düşünürsek, bir çoğumuz hızlıca yemek yemeye özen gösteriyor. Fakat yapılan araştırmalara göre tok olduğumuza dair sinyaller, beynimize yaklaşık 20 dakikada ulaşıyor. Yani ne kadar hızlı yemek tüketirsek, tokluk sinyalleri beynimize ulaşana kadar fazlasıyla kalori alıyoruz.

Öğünlerinizi Atlamayın ve Geciktirmeyin!

Yine gündelik işlerimizden vakit bulamayarak öğün atladığımız zamanlar oluyor. Hem öğün geciktirmek hem de öğün atlamak, bir sonraki öğünümüzde daha çok besin tüketmemize neden oluyor. Sağlıklı kalabilmenin temel kurallarından biri olan düzenli beslenme, hem öğünleri zamanında yememizi sağlayacak hem de ekstra öğünlerle fazla kalori almamamızı sağlayacak. Eğer öğününüzü kaçırmak durumunda kalıyorsanız, sağlıklı ve ufak ara öğünlerle dengenizi koruyabilirsiniz.