İştah Kesen Besinler Hangileri?

İştah Kesen Besinler Hangileri?
17 Ocak 2016
224 kez okundu

Diyet yaparken diyet programına sadık kalmanızı sağlayacak ve fazla yemek yemenizi önleyecek bazı besinler vardır. İştah kesen besinler olarak adlandırabileceğimiz bu besinleri ”İştah Kesen Besinler Hangileri” diye soranlar için bu yazıda toparladık.

Kilo vermek için diyet programı ve iradenize sadık kalmanız son derece önemlidir. Bu yazıda yer alan bazı iştah kesen besinler, size bu konuda yardımcı olacak ve yemek yeme iştahınızın çok fazla olmamasını sağlayacaktır. İşte iştah kesen besinlerden bazıları:

İştah Kesen Besinler: Yumurta

Yumurta, vücudumuz için en önemli protein kaynaklarından birisidir. Düşük kalorili bu yiyecek, bize uzun süreli tokluk hissi vermektedir. Özellikle sabah kahvaltılarında haşlanmış veya az tereyağı ile hazırlanmış sahanda yumurta yemek, sadece karnınızı doyurmakla kalmıyor aynı zaman da size uzun süre tokluk hissi de sağlıyor.

İştah Kesen Besinler: Yeşil çay

Yeşil çay, kilo verme sürecimizde en büyük destekçilerimizden biridir. Zehirli toksinlerin vücuttan atılması, hücrelerin yenilenmesi gibi pek çok faydası bulunan bu çayın, kilo vermek için de yardımcı etkileri vardır. Vücudun çalışma hızını arttırarak yağ yakımını hızlandıran yeşil çay, uzun süre tokluk hissi sağlayan besinler arasındadır. 1-2 fincan yeşil çay, hem günümüzü enerjik geçirmemize hem de tok hissetmemize imkan veriyor.

İştah Kesen Besinler: Badem

Faydalı kuruyemişlerden biri olan badem, özellikle vitamin, mineral ve lif açısından son derece zengindir. Badem ile ilgili yazıları, genellikle cilt bakımı ve sağlığı gibi konularda görüyoruz. Omea-3 yağ asitleri sayesinde kalp sağlığına da fayda sağlayan badem, düzenli olarak tüketildiği zaman tokluk hissi yaratarak daha kolay kilo vermeyi sağlıyor. Günde 4-5 adet badem yemek, kilo verme konusunda yardımcı olacaktır.

İştah Kesen Besinler: Sirke

Vücut güzelliği konularının bir başka öznesi de sirkedir. Güzellik, ev temizliği, yemekler gibi bir çok konuda bizlere fayda sağlayan sirkenin bir faydası da kilo verme üzerinedir. İştah kesen ve uzun süre tok hissetmeyi sağlayan sirke, içinde bulunan asetik asit sayesinde sindirim hızını yavaşlatıyor. Bu durum, daha uzun süre tok hissetmemizi sağlıyor.

İştah Kesen Besinler: Tarçın

Kokusu ve verdiği enerji ile sofralarımızı süsleyen tarçın, bilim adamlarının yaptığı araştırmalar sonucunda tokluk hissi verdiği kanıtlanmış bir besindir. Vücudumuza açlık hissi veren kan şekerinin hızlı yükselmesini ve düşmesini önleyen ve kan şekerini dengeleyen tarçın, buna bağlı olarak tokluk hissi veriyor.