Akne Tedavisi İçin Çözümler

Akne Tedavisi İçin Çözümler
19 Ağustos 2017
62 kez okundu

Akneler yapı olarak sivilcelere benzeseler de birkaç küçük farkla ayır edilebilirler. Bu farklardan en basitleri sivilcelerin doğal çözümleri mevcutken aknelerin doğal çözümleri mevcut değildir.

Doğal yöntemlerle tedavi edilmeye çalışan akneler yeniden ve daha dirençli olarak da meydana gelebilirler. Son zamanlarda akne tedavisinde sıkça kullanılan ilaçların etkin maddesi İzotretinoin’dir.

Bu madde direk olarak karaciğer enzimlerine etki ettiğinden her ay doktor kontrolünde kan tahlillerin de uygun olması sonucunda kullanılmaya devam etmektedir. İlacın en büyük etkisi karaciğer yağlanmasını azaltmaktadır. 6 aylık bir süreden sonra bebek cildi gibi bir yeni cilde sahip olmanızı garanti etse de kullanım aşamasında bir çok yan etkisi de mevcuttur.

Vücuttaki su miktarını ciddi oranda etkilediğinden kurumalar meydana gelmektedir. Dudaklarda çatlaklar, deride kuruluk ve çatlaklar en başta ve ilk sırada gelenlerdir. Bunlar için verilen yine medikal kremler kullanarak çatlakların önüne geçilebilse de yine de su tüketiminize dikkat etmediğiniz durumlar da ilacın yan etkisini ciddi olarak hissedebilirsiniz. Bu nedenle de bu ilacı kullanırken normalde içtiğiniz su miktarından biraz daha fazla su içmeniz gerekmektedir.

Ayrıca bu ilaç kullanımı sırasında özellikle size verilen diyete uymanız gerekmektedir. Kolesterolü yükseltecek ve karaciğerinizin aşırı çalışmasına neden olacak her türlü alışkanlıktan uzak durmanız gerekmektedir. Örneğin en basiti A vitamini içeren besinleri tüketmemeniz gerekmektedir. Havuç gibi A vitamini deposu gıdalardın tüketilmemesinin yanında yağlı besin tüketimini de en aza indirgeyip düzenli olarak spor yapmanız gerekmektedir.

Bu kadar zahmetten sonrasında emin olun ki aknelerinizden kurtulacaksınız ve bir daha sivilce veya akne nedir hatırlamayacaksınız.

Akne, Akne Tedavisi, Akne Tedavisi İçin Çözümler, Akne Tedavisi Nasıl Yaapılır, Akne ve Sivilce arası farklar