Cheesecake Tarifi

 • umut958
  Ekleyen:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...
  Cheesecake Tarifi
  6
  kişilik
  120
  dakika
  320
  kalori/prs.

  Cheesecake yapımına en zor aşama pişirmek ve pişirirken de ayarını tutturmaktır. Bizde sizleri pişirme zahmetinden kurtarmak için pişirmeden hazırlayabileceğiniz pratik cheesecake tarifi ;

  Malzemeler

  1 paket burçak bisküvi

  2 yemek kaşığı kadar tere yağ

  2 yemek kaşığı dövülmüş fındık veya ceviz içi

  2 yumurta

  1 çorba kaşığı şeker

  1 kutu süt kreması

  200gr labne

  1 paket vanilya

  Yapılışı

  Bisküvileri rondodan geçirip toz haline getirip üzerine tereyağı ve tercihe göre fındık veya cevizi ilave edip karıştırıyoruz.

  Daha sonra belirlediğimiz ölçülerdeki kalıplara bu karışımı eşit olarak dağıtıyoruz. Cheesecake dilediğiniz boyutlara göre kalıplarınızı seçebilirsiniz. Biz 7 cm’lik metal kalıpları öneriyoruz. Daha sonra bir bardak veya kepçe yardımıyla üzerine bastırarak iyice sıkıştırılmış hale getiriyoruz.

  Bu sırada yumurtaların beyazlarını alarak köpük oluncaya kadar, ayrı bir kapta da sarılarına şekeri ekleyip çırpıyoruz.

  Labneyi ve vanilyayı yumurtanın beyaz ve köpük olan kısmına ekleyip ayırt edilmeyecek kıvama gelinceye kadar çırparken, yumurta sarılı karışama da süt kremasını sertleştirinceye kadar çırpıp ekliyoruz.

  Daha sonra bu iki ayrı yumurta karışımını birbirine çok yavaş bir biçimde yavaşça karıştırıyoruz ve kalıplarımıza eşit miktarlarda dağıtıyoruz.

  Cheescakelerin hazır olması için son aşama da dondurucuda 2 saat bekletiyoruz ve dilediğimiz gibi süsleyip servis ediyoruz.